Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Siber Güvenlik Eğitimleri

Siber Güvenlik Eğitimleri

Eğitimlerde kuruma özel başvuru veya erken kayıt indiriminden faydalanmak için eğitim takvimini inceleyebilir ve erken kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.
Eğitim Fırsatları

Kurumsal ve Bireysel Eğitimler

Mobil Uygulama Güvenliği ve Sızma Testi Eğitimi

Mobil Uygulama Güvenliği ve Sızma Testi Eğitimi, Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışan uygulamalara sızma testlerinin nasıl yapıldığını gösteren uygulamalı bir eğitimdir. Eğitimde mobil uygulamalarla birlikte uygulamaların çalıştığı sunucu ve aradaki iletişimin de nasıl test edilmesi gerektiği detaylıca anlatılmaktadır.

Web Uygulama Güvenliği ve Sızma Testi Eğitimi

Web Uygulama Güvenliği ve Sızma Testi Eğitimi, ağırlıklı olarak web uygulamalarının test edilmesine yönelik hazırlanmış bir eğitimdir.

Uygulama Sızma Testi Eğitimi Pentest

Uygulamalı Sızma Testi Eğitimi, yerel ağlarda çalışan servis ve uygulamalarla birlikte internet üzerinden yine ağ seviyesinde çalışan servisler, hizmetler ve web uygulamalarındaki zafiyetlerin test edilmesine yönelik hazırlanmış uygulamalı bir eğitimdir.

Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimi

Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimi, yazılım geliştiricilere güncel güvenlik zafiyetlerini, bu zafiyetlere sebep olan eksikleri ve en doğru kodlama yöntemlerini güvenlik perspektifiyle aktararak geliştirme sürecine katkı sağlar.

KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) Eğitimi

6698 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında  gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılması gerekenlerin, Gerçek yada Tüzel kişi’ler olarak kanunun getirmiş olduğu sorumluluklar ve VERBİS sistemine kayıt süreçlerinin anlatımı yapılacaktır. 6 Modülden oluşan eğitimde, Verbis için örnek envanter oluşturma ve mikro uyum danışmanlığı saha tecrübesi ile anlatılacaktır. Örnek dokümanlar eğitim sonunda paylaşılacaktır.

UNUTMA!!!:

VERBİS KAYIT SÜRESİ İÇİN SON TARİH: 30 HAZİRAN 2020

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında çalışanların güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği gelmektedir. Dünyaca ünlü bilişim firmalarının son yıllarda yaşadığı bilgi güvenliği ihlal olayları detaylıca incelendiğinde sorunun ana kaynağının çalışanların bilgi güvenliği farkındalıklarının eksikliği olduğu ortaya çıkmaktadır.

CEH (Certified Ethical Hacker) Eğitimi

Beyaz Şapkalı Hacker (Certified Ethical Hacker), bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sıraında kullandıkları araçları ve yazılımları tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının kötü adamları ile aynı bilgi ve beceriye sahip, iyi niyetli güvenlik uzmanıdır.